Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc aby tradycji stało się zadość, 16 grudnia w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie odbył się Kiermasz Świąteczny. Jak zawsze było to wspólne dzieło uczniów, rodziców i nauczycieli.
Pięknie przygotowane stoiska cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych gości. Większość oferowanych przedmiotów to rękodzieła, które powstały w naszej placówce lub zostały przygotowane przez rodziców naszych uczniów, którzy wykazali sie ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Na stoiskach można było znaleźć ręcznie robione bombki, ozdoby stołu świątecznego, stroiki, kartki świąteczne, świeczniki, świece, poduszki, ozdoby z drewna, makramy oraz wiele innych przedmiotów. Nabyć można było także ciekawą książkę, szczególnie dla tych nieco młodszych czytelników. Najmłodsi mieli również okazję własnoręcznie wykonać ozdobę świąteczną – czekały na nich gipsowe figurki, które mogli pomalować według własnego pomysłu.
Było również coś dla smakoszy - pyszne domowe wypieki: ciasta, ciasteczka, babeczki, pierniczki, a nawet bajeczne piernikowe chatki oraz miody, domowe przetwory, suszone owoce i orzechy. Jak zawsze na wysokości zadania stanęły również nasze panie kucharki, które w szkolnej stołówce serwowały najlepsze pierogi na świecie. Dużym powodzeniem cieszyła się też maszyna do popcornu, do której kolejka nigdy się nie kończyła.
W tym roku dodatkową atrakcją kiermaszu była loteria świąteczna, w której nagrodą główną był tablet - jego szczęśliwą posiadaczką została uczennica klasy IIb, której serdecznie gratulujemy.
Kiermasz bożonarodzeniowy wpisał się już na stałe w tradycję Zespołu Placówek Oświatowych w Kołbaskowie, jest to ważne wydarzenie dla naszej społeczności, atrakcyjne nie tylko pod względem oferty, ale także wyjątkowej świątecznej atmosfery.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu, a tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością tego dnia dziękujemy za przybycie. Do zobaczenia za rok!